poniedziałek, 2 czerwca 2014

Mikrodermabrazja korundowa i diamentowa - co to ?

           Dziś na zajęciach miałyśmy mozliwość wykonania mikrodermabrazji,  a także miałyśmy ją wykonywaną na sobie. Poniżej przedstawiam Wam kilka informacji o tym zabiegu.
        Mikrodermabrazja to nowoczesna metoda pielęgnacyjna, polegająca na mechanicznym złuszczaniu naskórka poprzez kontrolowany strumień mikrokryształków. 

urządzenie do mikrodermabrazji wraz z głowicami

MIKRODERMABRAZJA DIAMENTOWA
  • Na czym polega ?
     Mikrodermabrazja diamentowa to zabieg wykonywany za pomocą głowicy wyposażonej we frez diamentowy. W pierwszych aparatach do mikrodermabrazji stosowano końcówkę ścierającą wykonaną tlenku glinu lub kryształów wodorowęglanów sodu. Obecnie zastąpiono je końcówkami diamentowymi w celu zwiększenia dokładności zabiegu i zmniejszenia podrażniania skóry. Głowice aparatu posiadają końcówkę z podciśnieniem zasysającą starte fragmenty skóry.

        Dzięki łagodnemu usuwaniu górnych warstw naskórka, w jego najgłębiej położonej warstwie, dochodzi do tworzenia się nowych, pełnowartościowych komórek, które zastępują komórki uszkodzone. Mikrodermabrazja diamentowa jest szczególnie polecana tym osobom, które posiadają delikatną cerę, skłonną do alergii, a także do podrażnień. Zabieg jest całkowicie bezbolesny i trwa mniej więcej godzinę.


  • Wskazania
            Mikrodermabrazja diamentowa wykorzystywana jest w celu redukcji wszelkich przebarwień, blizn, rozstępów oraz zmarszczek znajdujących się wokół oczu oraz ust. Zabieg ten znalazł także szerokie zastosowanie w poprawie wyglądu skóry w przypadku trądziku pospolitego, zmniejszenia łojotoku, a także w usuwaniu szorstkiego, zrogowaciałego naskórka. Mikrodermabrazja diamentowa poleca jest również osobom posiadającym roszerzone pory skórne, zakórniki oraz suchą i wiotką skórę. Zabieg wykazuje ponadto korzystne działanie w ramach powstrzymywania procesu starzenia się skóry.

  • Przeciwskazania
Nie poleca się mikrodermabrazji przy chorobach ropnych (np. liszajec zakaźny, ropne wykwity skórne również w trądziku) i wirusowych zakażeniach skóry ( brodawki). Przeciwwskazaniem jest aktywnie trwający trądzik różowaty, toczeń, łuszczyca, nowotwory skóry, znamiona oraz choroby naczyniowe (szczególnie naczyniaki). W przypadku uszkodzeń skóry i zranień należy zabieg odłożyć do momentu wyleczenia. Bardzo ostrożnie postępuje się u osób o kruchych naczyniach włosowatych. To samo dotyczy pacjentów z cukrzycą, u których zmiany naczyniowe i polineuropatia może stanowić bezwzględne przeciwwskazanie. Zabiegu mikrodermabrazji i szczególnie dermabrazji nie wykonuje się na powiekach, błonach śluzowych i czerwieni wargowej. Nieumiejętny lub zbyt głęboki zabieg może wywołać krwawienie lub siniaki na skórze, a nawet trwałe uszkodzenie skóry.
  • Efekty zabiegu


        Po wykonanym zabiegu mikrodermabrazji diamentowej skóra staje się gładka i przyjemna w dotyku, następuje eliminacja nadmiernego rogowacenia oraz suchości skóry. Zabieg powoduje zmniejszenie drobnych zmarszczek oraz redukcję zaskórników. Następuje wzmocnienie zdolności obronnych skóry oraz stymulacja mikrokrążenia, przyczyniajaca się do lepszego odżywienia komórek skóry.



  • Częstotliwość zabiegu
Schemat wykonania serii zabiegów mikrodermabrazji obejmuje zwykle 4-10 zabiegów w odstępie co 10-15 dni zależnie od problemu skóry i jej reakcji na zabieg. Przed zabiegiem oczyszcza się skórę z powierzchownych zabrudzeń i makijażu. Standardowo wykonuje się 1-3 przesunięcia głowicy po skórze. Zabieg trwa około 15-30 minut. Mikrodermabrazję wykonuje się najczęściej na skórze twarzy, ale wykonywana na innych partiach ciała przynosi równie dobre rezultaty.
  • Po zabiegu
Po wykonanym zabiegu mikrodermabrazji diamentowej należy unikać opalania przez pierwsze 48 godzin. Konieczne jest także unikanie kąpieli w chlorowanej wodzie, również do 48 godzin po zabiegu. Należy ponadto pić około 8-12 szklanek wody dziennie, nawilżać skórę, a także stosować kremy z filtrem przeciwsłonecznym.

MIKRODERMABRAZJA KORUNDOWA

  • Różnice
Mikrodermabrazja korundowa, podobnie jak mikrodermabrazja diamentowa, polega na mechanicznym złuszczaniu wierzchnich warstw naskórka. W pierwszym przypadku podczas zabiegu używa się mikronizowanych kryształków tlenku glinu, w drugim przypadku natomiast jest to specjalne urządzenie z diamentową głowicąMikrodermabrazja korundowa znacznie silniej złuszcza naskórek, niż ma to miejsce w przypadku mikrodermabrazji diamentowej. Metoda ta wykorzystuje proszek organiczny, który jest wypychany pod ciśnieniem, a podczas kontaktu ze skórą daje efekt tak zwanej „burzy piaskowej”, ścierając wszystko to, co napotyka na swej drodze.

  • Efekty zabiegu 
Efekty mikrodermabrazji korundowej widoczne są już po pierwszym wykonanym zabiegu. Skóra niemalże natychmiast staje się rozjaśniona, bardziej elastyczna i pozbawiona martwego naskórka. Zdecydowanie mniej widoczne są na niej wszelkie przebarwienia, lepsze jest także wchłanianie kosmetyków w głąb skóry.

  • Przeznaczenie
Mikrodermabrazja korundowa przeznaczona jest dla wszystkich rodzajów skóry, z wyjątkiem skóry naczyniowej. Odradza się także wykonywanie tego rodzaju zabiegu osobom, które posiadają skórę delikatną i skłonną do podrażnień, głównie ze względu na silne złuszczanie naskórka. Zabieg ten jest szczególnie polecany osobom, które mają rozszerzone pory oraz blizny potrądzikowe. Po zabiegu mogą pojawić się niekiedy lekkie podrażnienia i zaczerwienienia, jednakże ustępują one po upływie kilku godzin. Po mikrodermabrazji korundowej konieczna jest szczególna ochrona skóry przed promieniowaniem UV, zarówno naturalnym, jak i sztucznym. Ochronę taką należy stosować przez okres od dwóch do trzech tygodni po wykonanym zabiegu. W tym czasie ważne jest również stosowanie specjalnych kremów ochronnych z wysokim filtrem.



Informacje ze strony : www.mikrodermabrazja.org


Miała może któraś z Was ten zabieg lub słyszała o nim ?
Pozdrawiam,
Adrianne :)






Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Mile widziane komenatrze ;)