środa, 19 marca 2014

Galwanizacja

  Dziś chciałabym się z Wami podzielić nowym zabiegiem, który wykonywałyśmy dziś na zajęciach. Na początek kilka informacji :

   Jest to zabieg elektrolityczny z wykorzystaniem prądu stałego, który płynie przez tkanki pomiędzy dwiema elektrodami. Galwanizacja jest zabiegiem opierającym się na stałym przepływie prądu, generowanego za pomocą dwóch elektrod. Przeważnie zajmuje on 5-20 minut, a czas jego trwania zależy od części ciała, na której zabieg się przeprowadza. Zalecana seria 10 do 20 zabiegów.

     Prąd, który jest wysyłany do ciała powoduje zwiększenie przepuszczalności błon w tkankach, co prowadzi do zwiększenia metabolizmu i lepszego odżywienia tkanek.

    Zabieg na twarzy wykonywany jest bardzo łagodnie i trwa zwykle między 5 a 10 minut. Podczas zabiegu można odczuwać lekkie mrowienie, kłucie lub rozchodzące się ciepło. Zabieg nigdy nie jest kończony gwałtownie, lecz stopniowo. Powoli zmniejszane jest natężenie i dopiero, gdy spadnie do zera z ciała odejmowana jest elektroda. W przypadku odczuwania jakiegokolwiek dyskomfortu należy od tym informować osobę przeprowadzająca zabieg. W czasie zabiegu nie można spać i powinno się pozostać w stałym kontakcie z drugą osobą.


Wskazania do zabiegu:
- galwanizacja anodowa:
• trądzik różowaty
• rozszerzenie naczyń krwionośnych
• teleangiektazje (tzw. pajączki )
• nerwica naczyniowa skóry
• przy rozszerzonych porach
• po zabiegu oczyszczania
• świeże odmrożenia i odmroziny
- galwanizacja katodowa:
• skóra ziemista, źle ukrwiona, słabo dotleniona
• stare odmrożenia i odmroziny


źródło :http://salonaesthetic.pl/galwanizacja/

Moje spostrzerzenia : 
 Skóra już po pierwszym zabiegu wydaje się być o wiele gładsza w dotyku. Jedynym minusem przy tym zabiegu jest charakterystyczny metaliczny posmak metalu w ustach, lecz można to jakoś przeboleć  w imię poprawy wyglądu ;)
     Serdecznie polecam jeżeli będziecie miały możliwość spróbować. Miała może któraś z Was już ten zabieg?


Pozdrawiam 
Adrianne ;)

4 komentarze:

 1. ten posmak nie jest taki najgorszy, ale generalnie nie wspominam tych zabiegów dobrze :) efekt fajny, ale sam zabieg niezbyt przyjemny

  OdpowiedzUsuń
 2. brzmi strasznie szczerze mówiąc ;p
  creativamente-o-sztuce.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Pierwsze słyszę o czymś takim :) Ile może kosztować taki zabieg?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To zależy także od gabinetu, ale ok. 30 zł za 20 min bo tyle trwa zabieg, także warto spróbować, chociaż żeby było widać efekty najlepsza jest seria zabiegów ;)

   Usuń

Mile widziane komenatrze ;)